close
 

10 ADIMDA DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ; YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER

 
Ankara Tunalı’da 40 yıldır gelinlik hizmeti veren Tunalı gelinlikçi firması Yasemin gelinlik olarak, uygun 2019 gelinlik modelleri fiyatları, 2019 ilkbahar-yaz gelinlik modelleri, 2019 gelinlik modelleri a kesim,  2019 gelinlik modelleri tesettürlü, 2019 prenses gelinlik modelleri ile 2019 gelinlik trendlerini belirliyoruz. Tüm 2019 gelinlikleri ile Ankara gelinlik firmaları arasındaki öncü yerine uygun olarak hizmetinizdeyiz. Dünyadan ve Türkiye'den en güzel gelinlik modelleri ve kişiye özel kesim gelinlik, nişan elbisesi, nedime elbisesi,abiye ve diğer elbiselerimiz ile sizleri bekliyoruz. 
 
Bugün 40 yıllık tecrübemizin verdiği bilgi ve birikim ile gelinlik seçiminde yapılması ve yapılmaması gerekenleri anlatarak, gelin adaylarımıza doğru gelinlik seçimlerinde yanlış yapmamaları için yön gösterelim istedik. Eğer hayalindeki gelinliği doğru seçmek konusunda kendini çok çok fazla baskı altında hissediyorsan , başına ağrılar giriyorsa endişelenme, tek değilsin. Biz gelinlik seçimi sırasında neler neler gördük, gelin adaylarımızın seçimlerinde nasıl zorlandıklarını gördük ama burada anılarımızı anlatmayacağım. Çıkardığımız tecrübelerden sizler için rehberlik edecek başlıklara kısaca değineceğim. Yazımızı okuyun ve gelinlik seçimi sırasında daha az stres çekin. Böylece düğününüzün geri kalan kısmı ile daha fazla ilgilenebilir ve hazırlıkların keyfiniz çıkarabilirsiniz.  
 

DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ 1- GELİNLİK SEÇİMİ RANDEVUNUZU GÜNÜN GEÇ SAATLERİNE BIRAKMAYIN 

 
10 adımda doğru gelinlik seçimi, gelinlik seçimine erken gitmek, ankara kızılay gelinlikçi, tunalı gelinlikçi yasemin gelinlik, 2019 gelinlik modelleri yasemin gelinlikte
 
 Atalarımızın da söylediği gibi erken kalkan yol alır. Gelinlik seçiminde de erken hareket etmek ve mümkün olan en erken saatte gelinlik seçimi için randevu yerinde olmalısınız. Bu durumda hem siz daha enerjik olacaksınızdır, hem de mağaza personeli daha enerjik olacaktır. Ayrıca sabahın ilk randevusunu alırsanız, mağaza muhtemelen daha az kalabalık olacaktır ve size yardımcı olacak mağaza çalışanlarının tüm dikkati sizin üzerinizde olacaktır. 
 

DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ 2- ÖNCE SİZİN İÇİN EN UYGUN GELİNLİK SİLÜETİNİ BULMAYA ODAKLANIN 

 
2019 gelinlik modelleri, 10 adımda doğru gelinlik seçimi, gelinlik seçiminde yapılması ve yapılmaması gerekenler, ankara gelinlikçi
 
Ayrıntılar ve aksesuarlar önemlidir; ayakkabı, takılar, çanta hepsi size ve gelinliğinize zerafet ve güzellik katabilir. Ama ayrıntılara girmeden önce yapmanız gereken sizin için en iyi gelinlik silüetini anlamaktır. Önceliğiniz yüz ve vücut tipinize uygun doğru gelinlik modelini seçmektir. Yüz ve vücut tipinize en uygun gelinlik modelini nasıl seçeceğinizi burada anlatmıştık. Bu manada sırf 2019 gelinlik modeli ya da 2019 gelinlik trendlerinden bir gelinlik diye vücudunuza uymayan bir gelinliği seçmemelisiniz. Güncel ve trend olan önümüzdeki yılın gelinlik modellerine kapılmamanız gereklidir. Söylediğimiz gibi bunun yerine kişisel tarzınıza en uygun gelinlik modellerine odaklanmaya çalışmalısınız. 
 

 DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ 3- GELİNLİĞİNİZİN ÜST KISMI ÖNEMLİDİR, ODAKLANIN 

 

2019 gelinlik modelleri, 10 adımda doğru gelinlik seçimi, gelinlikçi ankara, tunalı gelinlikçi, gelinlik seçiminde yapılması ve yapılmaması gerekenler
 
Uzun süslü bir eteği olan gelinlikler gelin adaylarımızın çokça tercih ettikleri modellerdir.  ‘’Bazıları uzun etekli gelinlikleri ölesiye ister’’ dersek abartmış olmayız. Ancak insanların en çok gelinliğinizin üst kısmına bakacaklarını, düğün fotoğraflarında gelinliğin daha çok üst kısmının görüneceğini unutmayın. Misafirlerinizin çektikleri resimlerde çoğunlukla gelinliğinizin üst kısmı görünecektir. Bu sebeple modeli ne olursa olsun, gelinliklerin belden yukarısı önemli diyoruz. 
 

DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ 4- MODA YADA TREND DİYE GELİNLİK SEÇMEYİN 

 

2019 gelinlik modelleri yasemin gelinlik, on adımda doğru gelinlik seçimi, gelinlik seçerken yapılacaklar ve yapılmaması gerekenler
 
Aslında bu konuya yukarıda kısaca değindik ama konu başlığı olarak burada değineceğimiz için kısa geçmiştik.  Bu manada sırf 2019 gelinlik modeli ya da 2019 gelinlik trendlerinden bir gelinlik diye vücudunuza uymayan bir gelinliği seçmemelisiniz. Güncel ve trend olan önümüzdeki yılın gelinlik modellerine kapılmamanız gereklidir. Söylediğimiz gibi bunun yerine kişisel tarzınıza en uygun gelinlik modellerine odaklanmaya çalışmalısınız. 
Aile resimlerine baktığınızda onların zamanında trend olan gelinliklerin daha kalıcı olduklarını göremezsiniz. Gördüğünüz yakışıp yakışmadığıdır. Gelinliklerin sadece giyildiği zamanı temsil etmesi gerekmiyor. Gelinlikler zamansız olmalıdır. Seneler sonra baktığınızda bile ‘’ne kadar güzel’’ denilmesi için seçimlerinizi bu doğrultuda yapmanız gerekmektedir. 
Hem modern hem de geleneksel unsurlara sahip bir elbisenin içinde göz alıcı ve zarif görünüyorsanız, aynı zamanda bu hissi karşınızdakilere de yansıtıyorsanız, zamansız elbisenizi buldunuz demektir.   
 

 DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ 5- GELİNLİKLERİ ''TAMAM'' DİYENE KADAR DENEYİN  

 
 
tunalı yasemin gelinlik ankara, ankara gelinlikçiler, 10 adımda doğru gelinlik seçimi, gelinlik seçiminde yapılmaması gerekenler
 
Hemen hemen her elbise askıda muhteşem yada korkunç görünebilir, ancak bu aldatıcı olabilir. Bir elbise vücudunuzda askıda durduğundan daha kötü de durabilir, daha iyi de durabilir. Gelinlikler giyildiklerinde sanki başka bir şekilde karşımıza çıkarlar. Bu sebeple ‘’tamam işte buldum, bu benim gelinliğim’’ diyene kadar gelinlikleri denemekten çekinmeyin ve vazgeçmeyin. Vücut ve yüz tipinize uygun, sizi güzel ve zarif gösterecek, hem sizin ve hem de sizi sevenlerin beğeneceği bir gelinliği mutlaka bulacaksınız. Bunun için gerektiğinde 30 gelinlik denemeniz gerekse bile vazgeçmeyin. 
 

DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ 6- GELİNLİK DENEMEYİ O KADAR DA ABARTMAYIN! 

 
gelinlik denemesini çok fazla yapmak kafa karışıklığına sebep olur
 
 ‘’Bu da ne şimdi’’  mi diyorsunuz?  Az önce ‘’tamam gelinliğimi buldum diyene kadar gerekirse 30 gelinlik dene’’  derken,  şimdi ‘’o kadar da deneme’’ demekle ne demek diyorsunuz muhtemelen! Burada senin kafanı karıştırmaya çalışmıyorum. Aslında kafanızı berraklaştırmaya çalışıyorum. Sadece gerektiğinden daha fazla yada daha az deneme yapma konusunda baskı hissetmemen gerektiğini söylüyorum. ‘’Acaba o nasıl olur, onu da denesem’’ diye gerektiğinden fazla deneme yapmak hem kafa karışıklığını, hem de stresini artırır.
Az önce de söylediğim gibi tamam buldum diyene kadar dene, ama ondan sonra gereksiz denemeler yapmak fayda sağlamayacaktır.  Çok fazla seçenek çoğu zaman seçmeyi kolaylaştırmaz, aksine daha da zorlaştırır. Keşke birden çok giyebilsen ama unutma ki düğün gününde sadece bir tane gelinlik giyeceksin.
10 farklı gelinlikçi gezsen, hatta Ankara’daki tüm gelinlikçileri de gezsen, muhtemelen ilk beğendiğin ve tamam dediğin gelinliğe geri döneceksin ve onun siparişini vereceksin. Bu yüzden çok fazla yorulma. vaktini düğünün geri kalan işlerine ve kendine ayır!
 

DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ 7- GELİNLİK SEÇİMİNE İLLA BİRİSİYLE GİTMEK GEREKTİĞİ GİBİ BİR HİSSE KAPILMAYIN 

 
 
2019 gelinlik modelleri seçerken dikkat edilecekler, gelinlik seçiminde yapılması ve yapılmaması gerekenler
 
 Filmlerde, düğün dizilerinde ya da diğer programlarda, kadın akrabalarınızdan, komşunuzdan veya arkadaşlarınızdan birilerini gelinlik seçimi yaparken yanınızda götürmeniz gerektiği gibi bir hisse kapılıyor olabilirsiniz. Ancak bu her zaman doğru değildir. Çok fazla fikir ve bakış açısı genellikle daha fazla karışıklık çıkarır. Bu durumda kendi seçiminizi kendiniz yapmanızı, ya da fikir ve seçimlerine güvendiğiniz bir, en fazla iki kişiyi sizinle beraber gelinlik seçimi için götürmenizi tavsiye edeceğim. 
 

DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ 8- GELİNLİK SEÇİMİ YAPACAĞINIZ GÜN BEĞENDİĞİNİZ BİR SÜTYEN GİYİN 

 
 Gelinlik seçim gününde, muhtemelen gününüzün büyük bir kısmını prova ile geçireceksiniz. Yeni ve beğendiğiniz bir sütyen ile gelinlik denemelerinizi yapmak size güven verecek ve olumlu hissetmenizi sağlayacaktır. 
 
gelinlik ile giymek için doğru sütyen seçimi, gelinlik seçimine sevdiğiniz bir sütyen ile gidin
 
Vücudunuza iyi oturan bir sutyen, doğru gelinliği seçmenizde size yardımcı olacaktır. Birçok kadın, iyi uyumlu bir sütyenin gücünün farkında değildir. Düğün gününüzde de kendinizi iyi hissettiğiniz bir sütyen giymeniz önemlidir, okul yıllarından kalma bir sütyen giymenize gerek yok. 
 

DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ 9- GELİNLİĞİ ETİKETTEKİ ÖLÇÜSÜNE GÖRE DEĞİL, VÜCUDUNUZA GÖRE SEÇİN 

 
gelinlik seçiminde ölçüye dikkat, doğru gelinlik seçimi, 2019 gelinlik modelleri seçiminde dikkat edilecekler
 Gelinlik ölçüleri normal ölçülere göre biraz daha büyük olabilir. Bazan iki yada üç beden bile daha büyük olabilirler. Bu sebeple gelinliği seçerken ölçüsünden çok vücudunuza uygun olup olmadığına göre seçim yapmalısınız. Önemli olan ölçüsü değil, üzerinizde nasıl göründüğüdür. 
 

DOĞRU GELİNLİK SEÇİMİ 10- GELİNLİĞİ PROVA EDERKEN SORULAR SORUN 

 
2019 gelinlik modelleri seçiminde dikkat edilecekler, gelinlik seçiminde yapılması ve yapılmaması gerekenler
 
 Gelinliğinizi seçerken hem gelinlikçiye, gelinlikçide çalışanlara ve hem de kendinize sorular sormalısınız. Sevdiğiniz ve seçtiğiniz elbisenin sadece kendinizi muhteşem hissetmenize değil, aynı zamanda günün aktiviteleri için de uygun olduğuna emin olmalısınız. Otururken, kalkarken, dans ederken ve eğilip kalkarken gibi hareketler için de uygun olmalıdır seçtiğiniz gelinlik. Bu soruların cevaplarını aldığınızdan emin olun.  Güzel hissediyor musun, kendinden eminmisin, rahatın ve konforun yerinde mi? Dans için uygun bir elbise mi? Hatta gelin arabasında yolculuk için uygun mu?  Bir elbise muhteşem olsa da, eğer bütün gece içinde rahat hareket edemeyecekseniz,  tuzağa düşmüş gibi hissediyorsanız,  mumya gibi içinde kıpırdayamayacaksanız bu sizin için doğru elbise değildir. Emin olun elbisenin zarif ve güzel oluşu kadar, rahatlığı da önemlidir. 
 
 
 
Yasemin Gelinlik whatsapp numarası