close

2022 Gelinlik Modelleri

1980 yılından beri gelinlik deyince ilk akla gelen isimlerden biri olan; Tunalı Kızılay’da Ankara’nın en iyi gelinlik firmalarından birisi olarak hizmet veren Yasemin Gelinlik olarak, dünyanın en ünlü gelinlik tasarımcıların 2022 yeni sezon gelinlik modellerini inceleyerek, yeni trendleri sizler için bir araya getirmeye çalıştık. Sizde 2022 yılında evlenecekseniz gelinliğinizi seçmeden önce 2022 yılının gelinlik trendlerini  incelemenizi öneririz.

2018 Gelinlik Modelleri

Gelinlerin 2021 yılında gelinlik modelleri tercihleri genelde dar kesim gelinlik modelleri oldu. 2022 yılının en moda gelinliklerinde de gelinlerin bu trendi devam ettireceğini söylemek zor olmasa gerek.

2022’de ayrıca hafif, ipekli ve havadar kumaşlı gelinlikler ile  prenses ve düz kesim gelinliklerin de trend olacağını öngörmek mümkün. Gelin isterseniz önce gelinlik modelleri üzerinden giderek daha sonra da genel bir 2022 gelinlik modelleri yorumuyla en yeni trendlere bir göz atalım.

Katlı ve Fırfırlı Modeller

2022 Yeni sezon gelinlik tasarımlarında en çok dikkat çeken özelliklerden biri kat ve fırfır detaylar. Özellikle Prenses kesim gelinlikleri daha gösterişli hale getiren kat ve fırfırlar, düz kesim gelinliklere de hareketli bir görünüm katıyor. Zayıf ve nispeten uzun gelin adaylarımıza tavsiye etmekle birlikte, hafif kilo fazlası olan gelin adaylarımıza bu modelleri önermiyoruz.

Üç Boyutlu ve Çiçek Aplikeli Modeller

2021 Gelinlik modellerinde oldukça sık bir şekilde gördüğümüz üç boyutlu ve çiçek aplikeli modeller, 2022 yılı gelinlik modellerinde de yine bol bol karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Uçar gibi duran hafif tül kumaşlarla masalsı bir görünüm sağlayan bu modeller bir çok gelin adayımızın en favori gelinlik modellerinden. Özellikle bahçe ve kır düğünü temalı düğünler için çok güzel bir seçim.

İşlemeli Gelinlikler

Tunalı gelinlik firması Yasemin gelinlik olarak incelediğimiz 2022 en güzel gelinlik trendleri arasında, içeriğinde İnci, boncuk, taş ya da kristal ne olursa olsun fark etmeksizin en trend gelinlik modellerinden  birisi olarak ta işlemeli model gelinlikler karşımıza çıkacak gibi duruyor. Dünyaca ünlü gelinlik tasarımcıları bu yıl ki tasarımlarında bu modelleri çok sık kullandılar. Işıltılı ve parlak görüntüyü seven ve işlemenin büyüsüne inanan gelinlerin de 2022 yılında işlemeli gelinlikleri çokça tercih edeceğini söyleyebiliriz.

2022 gelinlik modelleri tesettür, 2022 gelinlik modelleri prenses, gelinlik modelleri 2022 fiyatları, dantelli gelinlik modelleri, gelinlik modelleri prenses, gelinlik modelleri 2022 prenses, gelinlik modelleri ve fiyatları, gelinlik modelleri kabarık. 

Pelerinli Gelinlikler

Tasarımcıların yeni sezon 2022 gelinlik modellerinde sıklıkla yer verdiği bir diğer model ise pelerinli gelinlik modelleri.
Omuzlardan aşağı dirseklere kadar dökülen modellerden, yerlere kadar sürünen uzun pelerinli modellere kadar pek çok pelerinli gelinlik modeli tasarımcıların yeni sezon çalışmalarında yer buldu. Yazın açık alanda yapılan bahçe ve kır düğünleri için hafif ince tül modeller, kapalı alanda yapılan düğünlerde ise üzerinde yoğun işlemeler olan ağır pelerinli modeller çok güzel olacaktır bizce.  Pelerinli modellerin  tek sakıncası ise bu modellerle beraber duvak takmak pek güzel görünmüyor. Yani pelerinli modelleri seçerseniz duvak takmanızı önermiyoruz.

Fiyonklu Modeller

2021 yılında gelinlik modellerinde karşımıza nispeten az da çıksa, 2022 yılının en moda gelinlik trendlerinden biri görkemli ve büyük  fiyonklar olacak gibi. Büyük ve görkemli fiyonkların gelin adaylarımızın görüntüsüne inanılmaz bir zarafet kattığını söylemeden geçemeyeceğiz. Bu sene hemen hemen tüm tasarımcıların fiyonklu modellere ayrı bir önem verdiğini de söylemeden geçmeyelim.

Dantelli Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri ve tasarımları ne kadar çok değişse de, dantelli model gelinliklerin modası hiçbir zaman geçmez ve gelin adaylarımızın aklında her zaman bir yerlerde dantelli gelinlikler vardır. 2022 yılının en gözde gelinlik modellerinden birisi de yine dantelli gelinlikler olacak gibi. Romantizm ve zarafet dolu bu modeller bu sezonda çok moda.

Yukarıda anlattıklarımızın yanında siyah detaylar da 2022 gelinlik modellerinde kendine çokça yer buldu.  Bir çok tasarımcı 2022 gelinlik tasarımlarında siyah detayları yaka aksesuarı, kuşak veya kemer şeklinde kullandı. Tulum gelinlikler ve midi boy etekler de aynı şekilde 2022 gelinlik trendleri içerisinde yer bulan modellerden oldu.

Sade bir gelinlik seçip sonrasında kemerler, çiçekler, dantel gibi aksesuarlarla gelinliklerin zenginleştirilmesi de yine 2022 gelinlik modellerinde öne çıkacak tercihlerden olacak gibi duruyor. Gelinliklere bu tür akıllıca eklemeler gelinlikleri eşsiz ve %100 size özel hale getirecektir ve kendiniz olacaksınız.

Arkadan uzatılmış hafif dantelli ve yüksek boyun çizgili kumaşlar romantizmi anımsatan en iyi modellerdir. Bunun gerçekten şık bir gelinlik görüntüsü isteyen modern gelinlerin tam da aradığı gibi bir vizyon olduğunu  söylemeliyiz.

SON SÖZ:

2022  gelinlik modelleri ve trendleri ne olursa olsun sırf moda yada trend diye üzerinize, vücudunuza uymayan, size yakışmayan bir modeli seçmemelisiniz.

Yasemin Gelinlik olarak Tunalı Hilmi Caddesi Kızılay Ankara’da hizmet vermekteyiz. Ankara’nın en iyi gelinlik firmalarından birisi olarak en yeni 2022 modelleri ile hizmetinizdeyiz. Sizleri de bekleriz.

2022 gelinlik modelleri tesettür, 2022 gelinlik modelleri prenses, gelinlik modelleri 2022 fiyatları, dantelli gelinlik modelleri, gelinlik modelleri prenses, gelinlik modelleri 2022 prenses, gelinlik modelleri ve fiyatları, gelinlik modelleri kabarık. 

 

Yasemin Gelinlik whatsapp numarası