close

Düğün Salonu Seçimi; Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 
2019 gelinlik modelleri ile yeni yıla hazır olan, Ankara gelinlikçi firmalarının öncüsü Tunalı Yasemin Gelinlik olarak bugün sizlere Düğün Mekanı seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler konusunda yardımcı olalım istedik. Faydalı olması ümidiyle;
 
dugun salonu seçimi, düğün salonu seçerken nelere dikkat edilmeli, ankara gelinlikçi firmaları, tunali gelinlik firmaları. 2019 gelinlik modelleri
 
Düğün salonu seçiminde düğüne her iki aileden ve arkadaşlardan katılacaklar hesaplandıktan sonra aşağıda hazırladığımız soruları düğün mekanı ile görüşerek cevapları almanızı, varsa aklınızdaki diğer detayları görüşmenizi tavsiye ediyoruz. 
  
• Düğün salonu için anlaşılması halinde anlaşmaya dahil olan ve olmayan hizmetler nelerdir?
• Sizin istekleriniz doğrultusunda size özel bir düğün hizmet paketi oluşturulması mümkün müdür?
• Düğün yemekli olacaksa menünün sınırlı-sınırsız, alkollü - alkolsüz içecek seçenekleri, ayrıca deniz ürünleri yada kırmızı veya beyaz et seçenekleri olup olmadığı ve bunlar arasındaki fiyat farkları konuşularak ayrıntılı öğrenilmelidir. 
• Düğünün hafta sonu veya hafta içi olması sizin için sıkıntı değilse bu sizin bütçenize olumlu yansıyabilir. Bir çok düğün mekanında hafta içi düğün yapmak daha az maliyetlidir. Siz de düğün salonunun hafta içi veya hafta sonu kullanılması durumunda fiyat farkını öğrenin. 
• Düğün günü düğün mekanın yalnızca size mi ayrıldığını, yoksa aynı gün ve saatlerde, başka bir alanda da olsa,  bir başka düğün daha olup olmadığı öğrenilmelidir. 
 
düğün salonu seçimi, düğün salonu seçerken dikkat edilmesi gerekenler, ankara gelinlikçi firmalari tunalı, 2019 gelinlik modelleri
 
• Eğer düğünü açık hava yani kır düğünü veya bahçe düğünü olarak planladıysanız, hava şartlarının bozulması yağmur, soğuk vb. durumda düğün mekanının kapalı alanı olup olmadığını, düğünün kapalı mekana taşınıp taşınamayacağını ve kapalı mekanın aynı sayıda davetliye hizmet vermekte sıkıntı yaşayıp yaşamayacağı görüşülmelidir. 
• Eğer düğüne açık alanda devam etmek isterseniz, alanın üstünü kapatmaya yarayan bir sistemlerinin olup olmadığı, çalışıp çalışmadığı öğrenilmelidir. 
 
 
• Düğün eğer akşam yapılacaksa düğün mekanının ses yalıtımının iyi olup olmadığı, kanunen müziğin durması gereken bir saat olup olmadığı öğrenilmeli ve planlama buna göre yapılmalıdır. 
• Davetli sayısından daha fazla katılım olması durumunda yüzde kaça kadar fazla sayıda servis imkanının olduğu,  bu hizmetin toplam fiyata dahil olup olmadığı, dahil değilse nasıl bir ücretlendirme olacağı öğrenilmelidir.
• Düğün için video, müzik yada fotoğrafçı gibi organizasyon firmaları ile anlaşılabilir mi yoksa düğün salonunun anlaşmalı olduğu firmalar ile mi çalışmak zorunda olup olmadığınız öğrenilmelidir. 
• Düğün salonu için ödeme nasıl yapılacaktır? Kredi kartı, nakit yada taksitle ödeme imkanları nelerdir? Kapora istenmekte midir? İsteniyorsa ne kadar istenmektedir?
• Beklenmeyen bir gelişme olduğunda (ölüm, ayrılık, erteleme, hastalık) sözleşmeyi iptal etmek mümkün müdür? Ceza ödemesi yapılacakmıdır? Ceza ödemesi olacaksa ne kadar olacaktır?
• Düğün sonunda düğün davetlilerinin mekanını terk etmesi gereken bir saat sınırlaması olup olmadığı görüşülmelidir. 
• Davetliler için otopark ve vale hizmeti olup olmadığı, otoparkın kaç araçlık olduğu ve otopark hizmetinin ücretli yada ücretsiz olduğu öğrenilmelidir.
• Düğün menüsü kapsamına dahil olanlar, mesela düğün pastasının fiyata dahil olup olmadığı, düğün pastası olarak gerçek pastamı yoksa maket pastamı kullanılacağı bilgileri sorulmalıdır. 
 
 
düğün salonu seçerken nelere dikkat edilmeli, 2019 gelinlik modelleri, tunali yasemin gelinlikçi, ankara gelinlik
 
 
düğün salonu kiralarken nelere dikkat edilmeli, düğün salonu bakarken, düğün salonu seçerken nelere dikkat edilmeli, düğün salonunda yapılması gerekenler, düğün organizasyonunda dikkat edilmesi gerekenler, 2019 gelinlik modelleri, ankara gelinlikçi firmaları, tunalı gelinlik firmaları
Yasemin Gelinlik whatsapp numarası