close

Haute couture nedir, Haute Couture Gelinlik ve Yüksek Moda

Aslı Fransızca bir terim olan Haute couture moda terimi olarak kişiye özel hazırlanmış elbise demektir.

Aslı Fransızca bir terim olan Haute couture moda terimi olarak kişiye özel hazırlanmış elbise demektir. Gelir düzeyinin üst tabakasını oluşturan elit müşterilerin daha çok tercih ettiği bu giyim türünde kişiye tasarımda tercihine göre değişiklikler yapma imkanı sunulur.

"couture" terimi aslında "yüksek moda" anlamına gelen "haute couture" ün bir daralmasıdır, ancak aynı zamanda uzman kıyafetçiler tarafından kaliteli malzemelerden yapılmış kişiye özel giysilere atıfta bulunmaktadır.

Yüksek moda veya özel dikim anlamında kulanılan bu terimin zıttı ise hazır giyim anlamında kullanılan prêt-a-porter terimidir.

Haute couture nedir, Haute couture nasıl okunur, Haute couture ne demek, Haute couture abiye, Haute couture gelinlik

 

Bir Tunalı gelinlik firması Yasemin gelinlik, uygun 2019 gelinlik modelleri fiyatları ile 2018 2019 gelinlik modelleri ile 2019 gelinlik modelleri a kesim,  2018 gelinlik modelleri tesettürlü, 2018 prenses gelinlik modelleri ve diğer tüm 2019 gelinlik trendleri ayrıca 2019 gelinlikleri ile Ankara gelinlik firmaları arasındaki öncü yerine uygun olarak hizmetinizdedir. Türkiye'den ve dünyadan en güzel gelinlik modelleri ve kişiye özel kesim gelinlik, nişan elbisesi, nedime elbisesi,abiye ve diğer elbiselerimiz ile sizleri bekliyoruz. Yasemin gelinliği gezmeden Ankara'da gelinlik almanızı tavsiye etmiyoruz.

 

 

 

Yasemin Gelinlik whatsapp numarası