close

Vücut Tipine Göre
Doğru Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı?


Yasemin Gelinlik, Tunalı gelinlik firması olarak Kızılay Ankara'da 1980 yılından beri hizmet vermektedir.  Yaklaşık 40 yıllık bu süreçte Ankara'nın en iyi gelinlik firmalarından biri olduk. Yılların verdiği tecrübe ile gelin adaylarımıza vücutlarına en güzel yakışacak gelinliği seçmelerinde yardımcı olabilmek için bu yazıyı hazırladık. 2018 gelinlik modelleri, 2019 gelinlik modelleri, 2019 gelinlik modelleri fiyatları, yüz ve vücut tipinize en uygun gelinlik modelleri ve  gelinlik seçimi ile ilgili diğer konularda,  yüz yüze görüşmelerde sizlere daha sağlıklı bilgi vererek yardımcı olabileceğimizi hatırlatarak yazıya başlamak istiyorum.

Armut tipi vücut nedir ve  armut tipi vücut için gelinlik seçimi nasıl olmalı, elma tipi vücut nedir ve elma tipi vücut tipine göre gelinlik seçimi nasıl yapılır, kum saati vücut tipi nedir ve  kum saati vücut tipine göre gelinlik seçimi nasıl olur ayrıca minyon tipli gelin adaylarına doğru gelinlik modelleri, zayıf gelinler için gelinlik modelleri, kilolu gelinler için doğru gelinlik seçimi nasıl olmalı, a tipi gelinlik modellerini kimler tercih etmeli, kısa ve zayıf bayanlar nasıl gelinlik seçmeli, kısa boylular nasıl gelinlik giymeli, sportif ve atletik vücut için gelinlik seçimi gibi gelin adaylarının en çok sordukları soruların cevaplarını yılların tecrübesiyle sizler için bir araya getirdik. Bu yazıyı okumadan gelinlik seçmeyin…

 

armut tipi vücut için gelinlik seçimi, elma tipi vücut gelinlik seçimi, kum saati vücut tipi nedir, gelinlik, minyon tipli gelin adayları gelinlik modelleri, zayıf gelinler, kilolu gelinler

 

Vücut tipine göre gelinlik seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Vücut tipine göre gelinlik seçimi: armut tipli (üçgen) bir vücut için gelinlik seçimi, elma tipli bir vücut için gelinlik seçimi, kum saati vücut tipi için gelinlik seçimi ve vücudunuzun diğer özelliklerini düşünerek en doğru gelinliği seçme şeklinde başlıca dört grupta toparlayabiliriz.
 

Hiç şüphesiz düğün hayatınızın hiçbir zaman unutamayacağınız en özel günüdür. Düğün günü giydiğiniz gelinlikte aynı şekilde hiç unutamayacağınız, hem resimlerde hem de sizin ve eşinizin hafızasında kalacak bir hatıra olacaktır.

Bu sebeple vücudunuzu doğru tanımak ve ona en uygun gelinliği seçmek çok önemlidir. Eğer vücut tipinizi biliyorsanız gelinlik seçmeye hemen başlayabilirsiniz. Hem vücut tipinizi belirlemek, hem de ona en uygun gelinliği seçmek için buyrun başlayalım.


Kum saati vücut tipleri için gelinlik seçimi

1. Eğer kum saati tipi bir vücuda sahipseniz, kalça ve omuzlar aynı genişlikte fakat bel çevreniz daha ince demektir.
 
2. Düşük kesim yaka tercih etmelisiniz. Düşük kesim yakalı gelinlikler sizin boyun hattınızı öne çıkaracaktır ve kum saati vücut tipi için çok uygundur.
 
3. Düşük bel ya da dantelli korse seçmelisiniz . Bu bel kıvrımlarınızı öne çıkaracak ve kum saati vücut tipinizi daha iyi gösterecektir.
 
4. Deniz kızı ya da boru kesim etekleri tercih etmelisiniz. Kum saati vücut tipinde her iki tip kesim etek çok yakışaçaktır.
 
5. Düz kesim elbiselerden kaçınmalısınız. Bunlar kıvrımlarınız ve beliniz için çok bol görünebilirler. Etekteki pileler ve toplanmalar kalçalarınızın orantılı görünümünü bozup orantısız görünmesine sebep olabilir.

 

 

 

vucut tipinize göre gelinlik seçimi nasıl olmalı, gelinlik seçimi yaparken dikkat edilecekler, 2018 gelinlik modelleri


Armut tipi (üçgen) vücut tipleri için gelinlik seçimi


 1. Eğer armut tipi yani başka bir deyişle üçgen bir vücuda sahipseniz omuzlarınız kalçalarınızdan  daha ince demektir. Yaka seçiminiz geniş olursa  kalçalarınızı daha kolay saklayabilirsiniz.
 
2. Derin yaka tipli bir gelinlik tercih edin. Derin yakalar ve straplez üst yakalar sizin vücut tipinize iyi gider. Yaka omuzlarınızı olduğundan daha güzel göstermelidir ki, üst straplez yakalar bunu oldukça iyi yapacaktır, ayrıca size takılarınızı gösterme şansı da verir.
 
3. Kuşak veya kuşak kısmında daralan bir gelinlik tercih etmenizi öneriyoruz çünkü bu bakışları kalçalarınızdan uzaklaştıracaktır.
 
4. Gelinliğin üst ve alt kısmını birbirlerinden ayrıymış gibi gösteren ‘’A’’ hatlı etekler tercih etmelisiniz. Bu tip parlak bir etek hacim katacak ve kalçalarınızı daha küçük gösterecektir. Ayrıca katlar, fırfırlar ve tül görüntüyü güzelleştirecektir.
 
5. Yüksek yaka gelinliklerden ve eteklerden kaçınmalısınız.  Pileli veya deniz kızı silüetli etekler de sizin için doğru seçenek değillerdir çünkü kalçalarınızı olduğundan büyük göstereceklerdir.

 

 Elma tipi vücut tipleri için gelinlik seçimi

 1. Eğer elma tipi bir vücuda sahipseniz, bel bölgeniz kalın fakat kollarınız ve bacaklarınız ince demektir.  
 
2. Derin bir V yaka gelinlik tercih etmelisiniz. Derin V yaka tipi gelinlikler belinizin en geniş kısmından bakışları uzaklaştıran dikey bir hat oluşturacaktır. Boyun çizgisi belirgin boncuklu veya süslemeli korsajlar sizin için uygundur ve süslenmiş korsajlar üst görüntüyü zenginleştirir.
 
3. Yüksek bir bel çizgisi tercih etmelisiniz. Yüksek bir bel çizgisi elma tipi vücutlu gelinler için en doğru seçenek olacak ve size uzun bir görüntü verecektir.  
 
4. Parlak ve ışıltılı bir etek tercih edin. ‘A’ şekilli parlak etekler bel civarındaki fazlalıkları saklayacaktır.
 
5. Boru tipi gelinliklerden kaçının. Bu tip kesimler vücudunuzun geniş ve saklamak istediğiniz bölgelerini daha geniş göstermekten başka bir işe yaramayacaktır.

 

2018 gelinlik modelleri, vücut tipine göre gelinlik seçimi, minyon tipler için gelinlik seçimi, zayıf gelinler için gelinlik seçimi, kilolu gelinler için gelinlik seçimi

 
Vücudunuzun diğer özelliklerine göre doğru gelinlik seçimi:

 
1. Boyunuza uyan bir elbise seçmelisiniz. Bazı gelinliklerin eteklerinde dantel yada başka şekillerde çeşitli süslemeler bulunur, onların olmadık bir zaman ve yerde düşmeyeceğinden emin olmak çok önemli.
 
2. Minyon tipli gelinler dar ‘A’ kesim, kaplamalı ve boru tip elbiseler içinde güzel görünürler. Fakat fazla abartılı süslemelerden kaçınmalısınız. Ayrıca düşük bel ve baldır boy eteklerden de bacaklarınızı daha kısa göstereceğinden dolayı kaçınsanız iyi olur.
 
3. Uzun boylu gelinler kıvrımlı kesim ve kaplamalı gelinlikleri tercih edebilirler. Straplez elbiseler uygun olacaktır. Eteklerin ve yakaların vücudunuzun orantılarını tamamlayacak kadar uzunlukta olduklarından emin olun.  
 
4. Fazla kilolu gelinler ve nispeten büyük beden gelinler saray tarzı empire etekler ve özel uyarlamalar tercih etmelisiniz. Bunlar elbisenin vücudunuzu kapamasına ve fazlalıklarınızı saklamaya yardımcı olur. Pileli, büyük ve uyumsuz elbiseler sizi daha iri ve büyük  göstereceğinden bu tip elbiselerden kaçınmalısınız.
 
5. Üst kısmınız iri ise kıvrımlı yakalı elbiselerden kaçının. Kıvrımlı bir yaka yüzünüzü ve üst bölgenizi saklamak için bir destek sağlayacaktır. Düz yatay yakalı, kayık yakalı ve straplez elbiseler vücudunuzun üst kısmını daha iri göstereceğinden bunlardan da kaçınmalısınız. Straplez elbisenin ancak içten korse ile desteklenmesi ve kaymayacağından emin olunması durumunda giyilmesi düşünülebilir.  

 
Bonus Tavsiyeler:

• Dolabınızdan en sevdiğiniz elbiseyi çıkartın ve bu elbiseyi sizin favori elbiseniz yapanın ne olduğu hakkında bir fikir jimnastiği yapın. Bu elbise niçin sizin en sevdiğiniz elbiseniz oldu? Bu elbisenin en çok neyini seviyorsunuz?
Bu ve benzeri soruları içeren bir liste yapın ve gelinlik alışverişi için ondan sonra dışarı çıkın. Tamam gelinlikler diğer elbiselerden farklıdır, fakat bununla birlikte bu taktik size yol göstermekte yardımcı olacaktır.
• Asla farklı bir ölçüde elbise seçmeyin. Kilo almayı yada vermeyi planlayarak bir elbise seçiminde bulunmayın. Sonra pişman olmamak için o anda size en uyanı seçin.
• Günlük elbiselerinizin bedeni ile gelinlikler arasında beden farkı olabilir. Hatta birkaç beden fark olabilir. Eğer sevdiğiniz ve size uyan gelinliğin bedeni normal bedeninize uymuyorsa panik yapmayın.
• Mutlaka gelinliğinizle biraz dolaşarak prova yapın. Tüm gün ve gece boyunca gelinliğinizi giyme ihtimaliniz olduğunu aklınızdan çıkarmayın, ayrıca zaman zaman oturup kalkacağınızı veya hareket edeceğinizi de unutmamalısınız. Bu sebeple bu hareketleri gelinlik üzerinizde iken şimdiden prova etmelisiniz. Ayakta iken çok güzel ve çekici görünen bir gelinlik hareket ettikçe veya oturduğunuzda kabusa dönmesin.

 
Uyarılar:
 
Gelinlik de dahil olmak üzere düğünün hazırlık ve diğer tüm ihtiyaçları konusunda bilinçli olmalısınız,  bütçeniz önceden planlı olmalı, aradığınızı bulduğunuzu düşündüğünüzde bütçeyi aşmanın cazibesine kapılmamalısınız.  Her bedene ve her bütçeye uygun seveceğiniz bir gelinliği bulabileceğiniz Yasemin Gelinlik olarak Tunalı Kızılay’daki adresimizde  Ankara’nın en eski ve kaliteli markalarından birisi olmanın gururuyla sizleri de bekliyoruz. Bize sormadan gelinliğe karar vermeyin.
 
Armut tipi vücut nedir ve  armut tipi vücut için gelinlik seçimi nasıl olmalı, elma tipi vücut nedir ve elma tipi vücut tipine göre gelinlik seçimi nasıl yapılır, kum saati vücut tipi nedir ve  kum saati vücut tipine göre gelinlik seçimi nasıl olur ayrıca minyon tipli gelin adaylarına doğru gelinlik modelleri, zayıf gelinler için gelinlik modelleri, kilolu gelinler için doğru gelinlik seçimi nasıl olmalı, a tipi gelinlik modellerini kimler tercih etmeli, kısa ve zayıf bayanlar nasıl gelinlik seçmeli, kısa boylular nasıl gelinlik giymeli, sportif ve atletik vücut için gelinlik seçimi gibi gelin adaylarının en çok sordukları soruların cevaplarını yılların tecrübesiyle sizler için bir araya getirdik. Bu yazıyı okumadan ve Yasemin Gelinlik Tunalı Kızılay’daki gelinlikçimize uğramadan gelinlik seçmeyin…   Bilgimiz ve tecrübemizle hem bütçenize hem de yüz ve vücut tipinize uyan, hem sizin seveceğiniz ve hem de misafirlerinizi hayran bırakacağınız en güzel gelinliği beraber seçelim.

 

 

minyon tiplere gelinlik modelleri,  gelinlik modelleri kabarık, a kesim gelinlik modelleri,

fransız dantelli prenses gelinlik modelleri, gelinlik modelleri 2017 ve 2017, kilolu gelin adayları için gelinlik modelleri, zayıflar için gelinlik modelleri, gelinlik modelleri prenses ve daha bir çok model için sizleri bekliyoruz.


Unutmayın! En güzel sizsiniz ve siz en güzeline layıksınız.

                                                                                                                                                                   

 

Bir Tunalı gelinlik firması Yasemin gelinlik, uygun 2019 gelinlik modelleri fiyatları ile 2018 2019 gelinlik modelleri ile 2019 gelinlik modelleri a kesim,  2018 gelinlik modelleri tesettürlü, 2018 prenses gelinlik modelleri ve diğer tüm 2019 gelinlik trendleri ayrıca 2019 gelinlikleri ile Ankara gelinlik firmaları arasındaki öncü yerine uygun olarak hizmetinizdedir. Türkiye'den ve dünyadan en güzel gelinlik modelleri ve kişiye özel kesim gelinlik, nişan elbisesi, nedime elbisesi,abiye ve diğer elbiselerimiz ile sizleri bekliyoruz. Yasemin gelinliği gezmeden Ankara'da gelinlik almanızı tavsiye etmiyoruz.

 

 
Yasemin Gelinlik whatsapp numarası