close

2019 İLKBAHAR VE YAZ GELİNLİK MODELLERİ; 2019 GELİNLİK TRENDLERİ!


1980 yılından beri Tunalı Kızılay’daki adresimizde Ankara’nın gelinlik trendlerine yön veren ve Ankara gelinlik firmaları arasında öncü bir yere sahip olan Yasemin Gelinlik olarak dünyadaki gelinlik trendlerini de yakından izliyoruz. 

Gelin moda haftaları Amerika ve Avrupa’da peş peşe yapılıyor ve biz de buralardan dünyada 2019 gelinlik modelleri nasıl olacak hakkında ipuçları yakalıyoruz. Podyumlarda gördüğümüz gelinlik trendlerini sizler için derlemeye çalıştık. Buyrun başlayalım. 

 2018 2019 ilkbahar yaz gelinlik modelleri, ankara gelinlikçiler, tunalı gelinlik, ankara gelinlik firmaları

2019 gelinlik modelleri, 2018 gelinlik modellerinde olduğu gibi kol ve yakalarda pek değişiklik olmayacak gibi görünüyor, ancak yüksek parlaklık ve oldukça saydam detaylar gibi bazı yönelimler var diyebiliriz.  Yine de 2019 gelinlik modelleri daha kadınsı ve daha az gösterişli olacak diyebiliriz. 
Gelinlik moda haftalarında podyumda görülebilen en büyük trendlerden biri, yaylara sahip gelinliklerdi! Daha fazla yay sadece dekorasyon değil, aynı zamanda gelinliklerin fonksiyonel bir parçasıydı!
 
Geri dönmeyi sağlayan bir başka gelinlik trendi ise tam gövdeli eteklerle prenses tarzı elbiseler, ancak 2019 gelinlik modelleri için bu trendin üzerindeki bükülme, kıvrımların katmanları normal prenses kesim gelinliğe eşsiz ve  görkemli bir dokunuş katıyor!

Geleneksel beyaz gelinlik modasını değiştirip, renkli bir gelinlik giyecek kadar cesur musun? 2019 gelinlik modellerinin sergilendiği podyuma bir açıklama yapmak gerekirse damga vuran modeller yumuşak liladan lavantaya kadar hep renkli gelinliklerdi! Öyle ki, Vera Wang'ın tüm 2019 Bahar ve yaz gelinlik modellerinde sadece renkli gelinlikler kullandı. Hayley Page gelinlik modellerinin bir çoğu da yine renkli gelinliklerdi. Sadece beyaz renk gelinliklerle değil, en sevdiğiniz renkte gelinliklerle evlenebilirsiniz artık!

İngiltere Prens Harry'nin bu yılın başlarında Meghan Merkle ile olan evliliği sayesinde, gelinlik koleksiyonlarının çoğu, cepler gibi pratik özelliklerle ve çok basit ama klasik şık kesimlerle, minimalist gelinliklere evrildi. Kesinlikle hem çok klasik, hem de çok çağdaş bir 2019 gelinlik modası bu.

 

yasemin gelinlik-- ankara gelinlikçi firmaları, tunalı gelinlik, 2019 gelinlik modelleri

 

2019 model gelinliklerde görülmeye değer başka bir ilginçlik, en iyi haute couture tasarımcılarından bazılarının gelinliklerinden bazılarında gümüşleri seçmeleri idi! Klasik gümüşün geri geldiği ve belki de altın ve altınımsı rengin popüleritesini kaybettiği anlaşılıyor.  

2019 gelinlik modelleri için en dikkat çekici olanı ise, özel gün ve yemeklere kolayca dönüşebilen ayrılabilir eteklere sahip gelinlikler! 

Çiçekler gelinlikler üzerinde ilk defa yer almıyor ancak kesinlikle daha fazla ve cesurca kullanılmaya başladılar ve oldukça güzel görünüyor. Büyük aksanlı çiçeklerden narin taç yapraklı çiçekli modellere kadar 3-boyutlu dokulu çiçek aplikler, 2019 ilkbahar gelinlik modellerinde oldukça bolca sergilendi. 2019 yaz gelinlik modellerinde de bu güzel trendin devam edeceğini söylemek zor olmayacaktır.  

Omuzdan düşecekmiş gibi görünen, romantik görünüşlü düşük omuzlu gelinliklere de oldukça sık yer verildi 2019 gelinlik modellerinde. Ancak benim daha çok ilgimi çeken pelerinli gelinliklerdi. Sadece süper kahramanlarda değil, gelinlerde de pelerinli gelinlikler görmeye alışacağız galiba 2019 yılı gelinliklerinde.

2018 gelinlik modellerinde pek görmediğimiz ama 2019 gelinliklerinde trend olabilecek bir hususta  tüy ilaveler ve tüylü gelin etekleri olacak gibi görünüyor.
Bazı diğer tasarımcıların aksine hem 2017 gelinlik modellerinde hem de 2018 yılı gelinlik modellerinde olduğu gibi, 2019 yılı gelinlik modellerinde de sadeliği ön plana çıkaran tasarımcılar da vardı. Sade temiz çizgiler, zarif sadelik ve klasik görüntülerle ‘’Sadelik her zaman daha iyidir’’ der gibiydi bu gelinlik modelleri.

Parlak metalik görünümlü gelinlikler 2019 yılı gelinlik modellerinde, 2018 yılı gelinlik modellerinde olduğundan daha fazla revaçta olacak gibi duruyor.  Kumaşınızda metalik iplik, metalik detaylar veya tam pullu süslemeler tercih ederseniz, modern bir gelin için muhteşem bir görünüm kazanacaksınız.

Güncel gelinlik modelleri trendleri mütevazilikten uzak noktalara oldukça yol aldı. Yine de derin v yaka bir gelinlik giymek oldukça cesaret isteyen bir model. Bu cesarete sahipseniz ve üzerinizdeki bakışları kaldırabilecekseniz 2019 model gelinlikler de derin v yaka gelinlikler koleksiyonlarda yerlerini alacak. 

Çok katmanlı etekler 2019 yılı gelinlik modellerinde de her zaman olduğu gibi yerlerini alacaklar ve bu hiç değişmeyecekmiş gibi duruyor. Bu yüzden sadece eskileri canlandırmak  isteyen gelinler için değil, aynı zamanda yüksek moda düşkünü ve romantik gelinler için de güzel bir seçenek.

/upload/sayfa_resimleri/14_yasemin-gelinlik-2019-ilkbahar-yaz-gelinlik-modelleri-ankara-gelinlikci, 2018 2019 gelinlik modelleri

İnci süslemeli gelinlikler 2018 gelinlik modelleri ile geri dönmüştü. 2019 yılı gelinlik modelleri tercihleri arasında da yine inci süslemeli gelinlikleri sıkça göreceğiz. Lüksü ve gösterişi seviyorsanız bayılacaksınız. Siz lüksü ve gösterişi sevmeseniz de inci süslemeli gelinlikler size kendini gösterecek ve muhtemelen kayıtsız kalamayacaksınız. Kesinlikle en çekici gelinlik modellerinden birisi inci süslemeli gelinlikler. 

 

Bir Tunalı gelinlik firması Yasemin gelinlik, uygun 2019 gelinlik modelleri fiyatları ile 2018 2019 gelinlik modelleri ile 2019 gelinlik modelleri a kesim,  2018 gelinlik modelleri tesettürlü, 2018 prenses gelinlik modelleri ve diğer tüm 2019 gelinlik trendleri ayrıca 2019 gelinlikleri ile Ankara gelinlik firmaları arasındaki öncü yerine uygun olarak hizmetinizdedir. Türkiye'den ve dünyadan en güzel gelinlik modelleri ve kişiye özel kesim gelinlik, nişan elbisesi, nedime elbisesi,abiye ve diğer elbiselerimiz ile sizleri bekliyoruz. Yasemin gelinliği gezmeden Ankara'da gelinlik almanızı tavsiye etmiyoruz.

 

 
Yasemin Gelinlik whatsapp numarası